Соби и апартмани | Супериор соба | Hotel ARKA Skopje
Hotel in Skopje - Hotel ARKA
en | mk | de

Супериор соба

Супериор соба

Просторна соба од 30м2 со голем брачен кревет. Комотен избор безразлика дали патувате сами или со партнерот.

Подобности:
• Индивидуална контрола на греење и ладење
• Бесплатен безжичен интернет пристап
• Контрола на осветлување од далечина
• Кабловска телевизија / Телевизор со рамен екран
• Работна маса
• Сеф
• Мини бар
• Директна телефонска линија
• Електронски брави
• Фен
• Пешкири
• Бесплатен прибор за лична хигиена
• Влечки
• Дневна посета од собарка
• Секојдневна промена на постелнина
• Перење и хемиско чистење
• Услуга за будење
• Струја 220волти